صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
2- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
يکشنبه   ۱۴۰۰/۷/۴  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » خدمات ما » سایت اطلاعات بازرگانی www.tici.info
 


خدمات اطلاع رسانی مؤسسه تحقیقاتی مرکز اطلاعات فنی ایران در یک نگاه

ما در عصر آمار ، ارقام و اطلاعات زندگی می کنیم. در دنیای پیچیده امروز ، هیچ فعالیت و طرح اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی بدون برنامه ریزی پیش نمی رود. از این رو ، محور هر برنامه ریزی اصولی و منطقی دسترسی به اطلاعات است . شما نیز به اطلاعات نیاز دارید و آگاهی دقیق از تحولاتی که در زمینه کارتان صورت می گیرد ، نه تنها تضمین کننده پیشرفت شماست ، بلکه از اشتباهات و زیان های ناشی از عدم دسترسی شما به اطلاعات جلوگیری می کند. اگر دست اندر کار صادرات ، واردات ، تولید و دیگر امور بازرگانی هستید و در نظر دارید بر مبنای واقعیت ها فعالیت بازرگانی خود را پیش ببرید ، اگر می خواهید فعالیت اقتصادی جدیدی را آغاز کنید ، اگر به پیگیری آخرین تحولات بازرگانی در زمینه حرفه خود علاقه مندید و نمی خواهید فرصت های تکرار نشدنی را از دست بدهید و در عرصه رقابت های اقتصادی از رقبای خود عقب بمانید، جز دسترسی سریع به اطلاعات حرفه ای خود چاره ای ندارید !
از این رو ، امروزه در سراسر دنیا صاحبان صنایع ، بازرگانان ، مدیران و برنامه ریزان بخش های خصوصی و دولتی برای افزایش کارایی و صرفه جویی در هزینه های خود ، به بانک های اطلاعاتی و مؤسسات اطلاع رسانی روی آورده اند . بی تردید در کشور ما نیز دسترسی به اخبار و اطلاعات یکی از شرایط ضروری تقویت و توسعه کار مؤسسات بازرگانی ، تولیدی ، صنعتی و خدماتی است .
بنابراین توصیه می شود ، شما نیز برای کسب موفقیت بیشتر در عرصه فعالیت های بازرگانی و صنعتی همانند سایر دست اندر کاران امور اقتصادی کشور مشترک سایت های اطلاع رسانی مرکز اطلاعات فنی ایران شوید.

درباره ما
مرکز اطلاعات فنی ایران به عنوان نخستین "مؤسسه اطلاع رسانی بازرگانی ایران" به اتکاء چند دهه فعالیت موفقیت آمیز در زمینه ارائه اطلاعات تخصصی اقتصادی به شرکت ها و مؤسسات خصوصی و دولتی ، با بهره گیری از آخرین دستاورد های تکنولوژیک ، اطلاعات بازرگانی مورد نیاز صادر کنندگان ، وارد کنندگان ، مدیران مالی ، تدارکات و مسئولان امور بازرگانی کارخانه ها و سایر دست اندر کاران
امور اقتصادی داخلی و بین المللی را به صورت "آنلاین "در اختیار آنان قرار می دهد. از این رو ، شرکت ها ، مؤسسات ، سازمان ها و افرادی که به کار صادرات ، واردات ، تولید و دیگر امور بازرگانی داخلی ، بین المللی و خدماتی اشتغال دارند ، نه تنها هرروز از آخرین اخبار تحولات مربوط به حرفه خود آگاهی می یابند ، بلکه صرفه جوئی چشمگیری در وقت و هزینه های جاری و پرسنلی آنان برای گردآوری اطلاعات بازرگانی مورد نیازشان به وجود می آید ، در نتیجه بازرگانان و مدیران کارخانه ها که با جنبه های مختلف "صادرات ، واردات ، تولید و خدمات بازرگانی داخلی و بین المللی" ارتباط دارند ، به کمک اطلاعات بازرگانی روز آمد این مؤسسه اطلاع رسانی می توانند با بهره گیری از فرصت های تکرار نشدنی درعرصه فعالیت های اقتصادی داخلی و بین المللی زمینه ای مناسب جهت پیشرفت سازمان خود فراهم آورند . افزون بر این ، فعالان امور بازرگانی داخلی و بین المللی در بخش های دولتی و مؤسسات آموزشی و مشاوره ای نیز برای تحقیق و تحلیل در زمینه امور اقتصادی به اطلاعات بازرگانی موثق دسترسی خواهند داشت .

» قوانین ، مقررات ، بخشنامه ها و اخبار مصوبات
این اطلاعات شامل قوانین ، مقررات ، تصویب نامه ها و بخشنامه هایی است که در زمینه های صادرات ، واردات ، صنعت ، حمل و نقل ، بیمه ، استاندارد ، کشاورزی ، ساختمان ، تولید ، بازرگانی داخلی و سایر فعالیت های بازرگانی و صنعتی "توسط سازمان های تصمیم گیرنده در امور اقتصادی کشور" صادر می شوند و آگاهی از این اطلاعات برای بازرگانان ، برنامه ریزان در امور صادرات و واردات ، مدیران کارخانه ها ، واحد های تولیدی و دیگر فعالان در زمینه تجارت داخلی و خارجی اهمیت اساسی دارد. از این میان به مصوبه های هیأت دولت ، مصوبات مجلس ، بخشنامه ها و دستورالعمل های گمرک ، نرخ کالاهای صادراتی ، بخشنامه ها و اطلاعیه های بانک مرکزی،وزارت صنعت،معدن و تجارت ، وزارت جهادکشاورزی ، وزارت امور اقتصادی و دارائی ، وزارت راه و شهرسازی ، سازمان بنادر و کشتیرانی ، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ، مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ، سازمان تأمین اجتماعی ، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی ،شورای عالی مناطق آزاد تجاری و .... می توان اشاره نمود.

» اخبار روز و اقتصادی ایران و جهان
اخبار روز اقتصادی ایران و جهان شامل گزیده مهم ترین اخبار و گزارش هایی می شود که در زمینه صادرات ، واردات ، صنعت ، بازرگانی داخلی و خارجی و سایر فعالیت های اقتصادی در بیش از 100 سایت خبری ، روزنامه ، مجله و نشریات داخلی و بین المللی انتشار می یابد.

» اخبار سرمایه گذاری
اخبار تحولات سرمایه گذاری در مناطق آزاد ، مناطق ویژه اقتصادی ، انرژی ، صنعت ، معدن ،کشاورزی ، راه و ساختمان و دیگر بخش های اقتصادی در داخل و خارج از کشور را پوشش می دهد.

» گزارش و تحلیل
این بخش آخرین گزارش و تحلیل های اقتصادی و صنعتی ایران و جهان را در بر می گیرد.

» نرخ برابری انواع ارز در ایران
نرخ برابری انواع ارز در ایران شامل : اخبار تحولات و نرخ انواع ارز در ایران ، نرخ ارزهای عمده در بانک مرکزی، نرخ خرید و فروش ارز در بانک ملی ایران ، ابلاغ گمرک در مورد نرخ ارز های عمده ، نرخ انواع ارز در بازار آزاد ، میانگین نرخ هفتگی ، ماهانه و سالانه انواع ارز در بازار آزاد ، نرخ حواله انواع ارز در بازار ، میانگین نرخ هفتگی ، ماهانه و سالانه ارزهای عمده به ریال ایران در خارج از کشور می شود.

» کتابچه راهنمای نرخ انواع ارز
این کتابچه نرخ انواع ارز در بازار غیر رسمی و فلزات گرانبها را در بر می گیرد.

» نرخ برابری انواع ارز در جهان
اطلاعات نرخ برابری انواع ارز در جهان در برگیرنده نرخ برابری یک دلار با ارز های عمده ، نرخ برابری یک یورو با ارزهای عمده ، نرخ برابری یک پوند با ارزهای عمده ، نرخ برابری یکصد ین ژاپن با ارزهای عمده ، نرخ برابری یکSDR با ارزهای عمده ، نرخ برابری ارزهای اکثر کشورها و اخبار تحولات نرخ برابری انواع ارز در جهان است .

» نرخ فلزات گرانبها در ایران
نرخ فلزات گرانبها ، اخبار تحولات و نرخ خرید و فروش انواع سکه ، طلا و نقره در بازار ایران را شامل می شود.

» نرخ فلزات گرانبها در جهان
نرخ فلزات گرانبها در جهان ، اخبار تحولات و نرخ طلا ، نقره ، پلاتین و پالادیوم را در بورس های بین المللی در بر می گیرد.

» انرژی
اطلاعات انرژی نرخ نفت خام صادراتی ایران، بهای انواع نفت در بازارهای بین المللی ، نرخ فرآورده های تصفیه شده از نفت ، نرخ گاز بوتان و پروپان ، نرخ گاز طبیعی ، زغال سنگ ، سوخت جت ، برق و اخبار تحولات انرژی در بازار های بین المللی را شامل می شود.

» نرخ بهره بین بانکی برخی از کشورها
» نرخ بهره بین بانکی لندن /LIBOR
» نرخ بهره بانکی منطقه یورو / EURIBOR
» نرخ بهره بانکی امارات / EIBOR

» بورس اوراق بهادار تهران
اطلاعات بورس اوراق بهادار تهران ، آخرین اخبار تحولات بورس های ایران ، شاخص و تغییرات بهای سهام در بورس تهران ، گران ترین قیمت سهام در بورس تهران ، ارزان ترین قیمت سهام در بورس تهران ، شاخص بهای سهام در بورس تهران ، بالاترین نسبت P/E، کمترین نسبت P/Eو ... را در بر می گیرد.

» بورس های بین المللی
اطلاعات بورس های بین المللی شامل شاخص سهام در بورس های بین المللی و اخبار تحولات شاخص سهام در بورس های عمده جهان می شود.

» آگهی ها ، مناقصه و مزایده ها
این بخش مناقصه های داخلی و بین المللی، مزایده ها و سایر اطلاعیه های بازرگانی را شامل می شود.

» نرخ انواع کالاهای صادراتی و وارداتی در بازار جهانی
اطلاعات این بخش اخبار تحولات بازار جهانی کالا و نرخ انواع کالاهای صادراتی و وارداتی در بازارهای بین المللی را پی می گیرد.

» نرخ انواع کالا در بازار داخلی
این قسمت شامل نرخ و اخبار تحولات انواع کالاهای مصرفی و تولیدی در بازار داخلی است .

» نمایشگاه ها و کنفرانس ها
اطلاعات نمایشگاه ها ، اخبار و تحولات نمایشگاه های ایران و جهان ، فهرست نمایشگاه های داخلی و بین المللی ایران ، فهرست نمایشگاه های شهرستان ها و تقویم های نمایشگاهی بیش از 80 کشور جهان را در بر می گیرد.

» آمارها و شا خص های اقتصادی ایران
آمارها و شاخص های اقتصادی ایران ، شاخص های عمده اقتصادی ، آمار بازرگانی خارجی ایران ، شاخص بهای کالاهای صادراتی ، شاخص ماهانه اقتصادی ، شاخص بهای تولید کننده در ایران ، آمار صادرات کالاهای صنعتی و معدنی ، آمار تولیدات برخی از واحد های تولیدی ، شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران ، گزارش هفتگی قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران و ... را شامل می شود.

» آمارها و شاخص های اقتصادی جهان
آمارها و شاخص های اقتصادی جهان ، آمارهای اقتصادی ، اجتماعی و جغرافیایی کشورها ، آمارها و شاخص های کلان اقتصادی برخی از کشورها ، آمارهای کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده برخی از کالاهای اساسی و درجه بندی وضعیت اقتصادی کشورها را شامل می شود.

» قانون
اطلاعات این قسمت شامل "قانون مقررات صادرات و واردات ایران" ، "قانون بودجه کل کشور" ، "قانون برنامه توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران" ، "قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی" ، "قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری ، صنعتی" و ... می شود.

» اخبار تحولات مناطق آزاد تجاری ایران و جهان

» آرشیو اطلاعات سایت: www.tici.info
عضویت سایت : www.tici.info امکان دسترسی به اطلاعات سال های گذشته را برای مشترکین این مؤسسه اطلاع رسانی فراهم می سازد.

» راهنمای مدیران
اطلاعات این بخش روش های کاربردی مدیریت ، تازه های تکنولوژی و ده ها مطلب ارزشمند مدیریتی را در بر می گیرد.

»
دسترسی به اطلاعات سایت های کالانرخ :www.kalanerkh.com و سایت انگلیسی :www.iranbusinesswatch.com
مشترکین سایت : www.tici.info افزون بر استفاده از اطلاعات بازرگانی این سایت ، به نرخ و اخبار تحولات بیش از صدها قلم کالاهای وارداتی و صادراتی مندرج در
سایت کالانرخ : www.kalanerkh.com و اطلاعات بازرگانی سایت انگلیسی : www.iranbusinesswatch.com نیز دسترسی خواهند داشت .

مزایای عضویت اطلاعات بازرگانی سایت : www.tici.info
» دسترسی شما به اطلاعات بازرگانی روز آمد سریع تر می شود. از این رو ، شما نه تنها از آخرین اخبار تحولات اقتصادی ایران و جهان آگاهی می یابید ، بلکه با به هنگام نمودن اطلاعات خود از فرصت های تکرار نشدنی بهره گرفته و در عرصه رقابت های بازرگانی و صنعتی موفقیت بیشتری کسب خواهید نمود.
» اطلاعات بازرگانی به صورت تفکیک شده با قابلیت جستجو در دسترس شما قرار می گیرد.
» از آنجا که اطلاعات بازرگانی سایت:www.tici.info از منابع موثق داخلی و بین المللی تهیه می شود ، در صورت نیاز می توانید این اطلاعات را به عنوان اسنادی معتبر به مراجع تصمیم گیرنده امور اقتصادی کشور ارائه دهید.
» امکان صرفه جوئی چشمگیری در وقت و هزینه های جاری و پرسنلی شما جهت گرد آوری اطلاعات مورد نیازتان فراهم می شود.
» عضویت سایت: www.tici.info این امکان را برای شما فراهم می سازد که افزون بر بهره گیری از اطلاعات این سایت ، به آرشیو گذشته اطلاعات بازرگانی مرکز اطلاعات فنی ایران نیز دسترسی داشته باشید.
» دسترسی به اخبار تحولات و نرخ بیش از صدها قلم کالاهای وارداتی و صادراتی چهارگروه "مواد غذایی و فرآورده های کشاورزی" ، "انرژی ، مواد اولیه صنعتی و معدنی " ، "شیمیایی ، پلاستیک ، پتروشیمی ، شیمیایی کشاورزی" و "بازار فلزات ایران و جهان" سایت کالانرخ : www.kalanerkh.com و اطلاعات بازرگانی سایت انگلیسی:www.iranbusinesswatch.com
» مشترکین سایت : www.tici.info می توانند فعالیت های بازرگانی ، صنعتی و خدماتی خود را در این سایت به چندین هزار فعال امور اقتصادی در داخل و خارج از کشور معرفی کنند.

 

بالا^^