صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
2- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
سه شنبه   ۱۴۰۰/۶/۳۰  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » توصیه های پزشکی
 
توصیه های پزشکی

 

گروه خونی​تان چیست؟ از این غذاها استفاده نکنید

 

گروه خونی​تان چیست؟ از این غذاها استفاده نکنید

 با شناخت گروه خونی هر انسان می​تواندبا استفاده از رژیم غذایی مناسب هم به وزن ایده​آل خود برسد و هم از بیماری​هایی که مستعد آن هست، دور شود.

گروه خونیo : انسانهایی که از تحریک زیادی برخوردارند و عمدتا از پروتئین حیوانی تغذیه می کنند در اینگونه افراد به علت ترشح اسید بسیارممکن است هضم بعضی از غذاها را مشکل سازد.
توصیه های مربوط به رژیم غذایی:
1. به طور منظم ماهی پرچربی آب شیرین مصرف کنید.2. مقادیر کمی از گوشت کم چربی هفته ای چند بار مصرف کنید.3. از مواد لبنی زیاد استفاده نکنید.4. از مصرف گندم و فراورده های تهیه شده از آن خودداری کنید.5. مصرف حبوبات را محدود کنید.6. مقدار زیادی میوه و سبزی استفاده کنید.7. به جای قهوه از چای استفاده کنید.8. ازخشکبار و میوه های خشک بدون مزه استفاده کنید.
مواد غذای مفید: گوشت گوساله- ماهی آزاد-روغن زیتون-کلم بروکلی-اسفناج-سیر وفلفل
مواد ممنوعه: ماهی دودی-پسته شامی-لوبیاقرمز-بادمجان-سیب زمینی
گروه خونی A: این گروه با رژیم غذایی گیاه خواری سازگاری دارند. بدلیل کمی اسید معده هضم مواد غذایی برایی آنها دشوار است.رژیم غذایی آنها باید حاوی مواد سلولزی نشاسته ای وقندی به میزان زیاد وچربی به میزان کم باشد.
توصیه های مربوط به رژیم غذایی:
1. از مصرف بیش از اندازه مواد گوشتی پرهیز کنید.2. پرو تیین های اصلی مورد نیاز بدن را ازطریق سویا و یا غذاهای تازه تامین نمایید.3. در رژیم غذایی خود فراورده های لبنی خود را بگنجانید ولی از مصنرف محصولاتی که از شیر تازه ی گاو گرفته می شود خودداری کنید.4. حبوبات مصرف نمایید.5. در مصرف غلات و خصوصا مشتقات گندم زیاده روی نکنید.6. مقادیر زیادی سبزی ومیوه های مفید بخورید.7. ازادانه از دانه های گیاهی خشک شده مصرف کنید.8. چای سبز میل کنید.9. غذاهای سرشار ازویتامین Aاز جمله کدو هویج اسفناج و کلم بروکلی بخورید.
موادغذایی مفید: ماهی آزاد، ماهی کلاهک دار شیر و پنیر تهیه شده از سویا کدو حلوایی هسته یا دانه های گیاهی سیر گیلاس.
موادغذایی مضر: انواع گوشت ها(به جز بوقلمون و مرغ) صدف خوراکی کره نخود گوجه فرنگی موز پرتقال و مایونز.
گروه خونی B: موسوم به بادیه نشینان این گروه از قوی ترین سیستم گوارشی برخوردارند
توصیه های مربوط به رژیم غذایی:
1. در برنامه های غذایی خود به طور منظم تکه هایی از ماهی های اب شیرین که پرچربی باشند را بگنجانند.2. از مصرف مرغ، پسته شامی، ذرت، گندم، سیاه کنجد و گوجه فرنگی پرهیز کنند.3. از مصرف خشکبار و دانه های گیاهی اجتناب ورزند.
مواد غذایی مفید: گوشت گوسفند، ماهی خالدار، شیر، روغن زیتون، هویج، موز، چای.
مواد غذایی مضر: مرغ، میگو، بستنی، زیتون.
گروه خونی AB: این گروه باید از مصرف غذاهایی که برای گروA و Bمضراست اجتناب نمایند.
توصیه های مربوط به رژیم غذایی:
1. از مصرف قهوه خودداری نمایند.2. پروتیین مورد نیاز را از موادی غیر از گوشت قرمز بخصوص ماهی تامین نمایند.3. از کم خوری و حذف وعده های غذایی و مصرف رژیم های کم کالری غذا پرهیز نمایند.4. صبحانه کامل که عمدتا شامل مواد پروتیینی باشد مصرف نمایند.5. برای پیشگیری از مشکلات گوارشی تعداد وعده های غذایی را افزایش دهند و مقدار غذا را کاهش دهند
مواد غذایی مفید: ساردین، حلزون، پنیرکم چربی، روغن زیتون، عدس، برنج، زردک و پودر کاری.
مواد غذایی مضر: گوشت مرغ، نخود، زیتون سیاه، موز، آب پرتقال و سس گوجه فرنگی.

بالا^^