صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
2- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
چهارشنبه   ۱۴۰۰/۶/۳۱  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » توصیه های پزشکی
 
توصیه های پزشکی

 

مقابله مجلس فرانسه با ترویج لاغری مفرط

 

مقابله مجلس فرانسه با ترویج لاغری مفرط

 مجلس ملی فرانسه با تصویب طرحی، ترویج لاغری مفرط را عملی مجرمانه دانسته است.

  وزیر بهداشت فرانسه ترویج بی اشتهایی مرضی را آزادی بیان نمی داند

هدف از تصویب این طرح مقابله با سایت های اینترنتی و نشریاتی است که زنان و دختران جوان را به لاغری مفرط و بی اشتهایی مرضی، آنورکسی، تشویق می کنند. این طرح شامل طراحان مد و شرکت های تبلیغاتی هم می شود. در صورت تایید این طرح به وسیله مجلس سنای فرانسه و تبدیل آن به قانون، افرادی که جوانان را به لاغری مفرط و گرایش به آنورکسی تشویق کنند، حداکثر به پرداخت 45 هزار یورو جریمه و سه سال حبس محکوم خواهند شد. روزلین باشلو، وزیر بهداشت فرانسه، تصویب این قانون را قدم مهمی در جهت مقابله با سایت های اینترنتی مروج آنورکسی می داند.
خانم باشلو می گوید، این سایت ها دختران جوان را تشویق می کنند به پزشکان خود دروغ بگویند، غذای بلعیده شده را قبل از هضم بالا بیاورند و هربار که زیاد غذا می خورند، خود را کتک بزنند. به گفته خانم باشلو، تبلیغ بی اشتهایی مرضی آزادی بیان نیست. خانم باشلو همچنین ترویج دهندگان لاغری مفرط را به ترویج مرگ متهم کرد.
به گفته کارشناسان، تصویب نهایی این طرح بر صنعت طراحی لباس و مجلات مد فرانسه تاثیر خواهد گذاشت. پیشبینی می شود با تصویب این قانون، در هفته های آینده بسیاری از متخلفان به پرداخت جریمه نقدی تا 30 هزار یورو و 2 سال حبس محکوم شوند.
مجازات جریمه نقدی 45 هزار یورویی و سه سال حبس زمانی اعمال می شود که فعالیت افراد متخلف به مرگ کسی منجر شده باشد.
به گزارش اما جین کئربی، خبرنگار بی بی سی در پاریس، چهل هزارتن از شهروندان فرانسه از بی اشتهایی مرضی رنج می برند.

 

بالا^^