صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
5- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
شنبه   ۱۴۰۰/۶/۲۷  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » دانستنیهای پزشکی
 
دانستنیهای پزشکی

 

بیماری های قلبی بیشترین عامل مرگ و میر

 

 بیماری های قلبی بیشترین عامل مرگ و میر
 

دبیر همایش آترودی (تصلب شرائین) گفت: بررسی ها نشان می دهد در حال حاضر بیماری های قلبی و عروقی نخستین و بیشترین عامل مرگ و میر ایرانی هاست. دکتر نریمان صدری در حاشیه سومین همایش سراسری آتروترومبوسیت، اظهارکرد: به تازگی سند ملی کنترل وپیشگیری و مدیریت بیماری های غیر واگیر وعوامل خطر مرتبط با آنها نیز مشخص شده که بر اساس آن باید دید که در افق ۲۰ ساله کشور چه قدم هایی برای کنترل خوب آن بیماری ها برداریم.

 

وی ادامه داد: وزارت بهداشت به شکل جدی در کارگروه هایی مشغول کار است و هدف گذاری این سند بر این اساس است که بتوانیم طی ۲۰ تا ۲۵ سال آینده جامعه ای داشته باشیم که سیگار کمتری درآن استفاده شود و مردم تحرک بیشتری داشته باشند و در غذاها هم از نمک و چربی های مضر کمتری استفاده شود.
صدری خاطرنشان کرد: در عین حال زیرساخت بهداشت و درمان کشور نیز باید بتواند پاسخگوی دسترسی درست به مشاوره های لازم و داروهای لازم برای کنترل و مدیریت بیماری های قلبی و عروقی، سکته های مغزی و سایر بیماری های غیر واگیر نیز باشد.
مدیرعامل سانوفی با اشاره به اهمیت سومین همایش سراسری آتروترمبوسیت (تصلب شرایین) افزود: دراین همایش متخصصین داخلی ،نگاهی به چگونگی مدیریت بهتر بیماری های قلبی، عروقی و عروق مغزی وتلاش برای کاهش این بیماری ها دارند وتوصیه های مهمی نیزدراین باره ارایه می شود.

 

بالا^^