صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
1- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
يکشنبه   ۱۴۰۰/۷/۴  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » رژیم غذایی مناسب
 
رژیم غذایی مناسب

 

نقش تغذیه در خلق و خو

 

 نقش تغذیه در خلق و خو  
 

آیا می‌دانید که اگر بدن شما از نظر شیمیایی و ترکیبات طبیعی خود متعادل باشد، خلق و خو و رفتار شما هم متعادل می‌شود. 


 در این زمینه ثابت شده است که عوامل زیادی می‌توانند تعادل بدن انسان را به هم بزنند از جمله:
کربوهیدرات
طبق نظریه موجود مصرف کربوهیدرات باعث تولید نروهورمون سروتونین در مغز می‌شود که عملکرد آن تنظیم خواب، تقویت خلق و رهایی از افسردگی است. همچنین ثابت شده است که دریافت اندک کربوهیدرات منجر به افزایش پرخاشگری و افسردگی می‌شود. این نتایج می‌تواند هشداری برای افرادی باشد که جهت کاهش وزن، نان، برنج و سایر غذاهای پرکربوهیدرات را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنند.
فولیک‌اسید
پژوهشگران دریافته‌اند که کمبود فولیک‌اسید باعث بروز نشانه‌های افسردگی می‌شود. از نشانه‌های روانی این دو کمبود می‌توان موارد زیر را ذکر کرد: اختلالات خلقی، واکنش‌های روان‌پریشی نظیر توهم و نادرست‌انگاری، گیجی، سردرگمی، رفتار خشونت‌آمیز، خستگی، فرسودگی، بی‌خوابی، کاهش توانایی در تمرکز، گفتارهای نامربوط، اختلالات شدید در به یادآوری وقایع اخیر و تغییرات سریع بین فقدان علاقه و هیجان.
تیامین
تیامین در متابولیسم انرژی در مغز و متعادل کردن احساسات نقش دارد و از سیستم عصبی حمایت می‌کند. پژوهشگران دریافته‌اند که با بهتر شدن وضع ویتامین، وضعیت خلق نیز بهتر می‌شود از سوی دیگر کمبود تیامین منجر به خستگی، احساس تنبلی و کاهش اعتماد به نفس می‌شود.
آهن
کمبود آهن باعث بروز خستگی و کاهش انگیزه برای انجام فعالیت‌های روزانه می‌شود. مشاهده شده است افراد مبتلا به فقر آهن علایم افسردگی و اضطراب نشان می‌دهند.
اسیدهای چرب امگا3
اسیدهای چرب امگا3 در فرآیند یادگیری و شناخت نقش دارد. مکمل یاری با اسیدهای چرب امگا3 با کاهش عصبانیت، افسردگی و اضطراب همراه بوده است. همچنین نشانه‌های کمبود این اسیدهای چرب در کودکان مبتلا به بیش‌فعالی مشاهده شده است. دریافت اندک چربی‌های غیراشباع چندگانه با افزایش خطر تمایل به خودکشی ارتباط دارد.
اسید اسکوربیک
کمبود سطح ویتامین C سرم خون با کاهش عملکرد مغزی و فرآیندهای شناختی همراه بوده است.
نتیجه‌گیری: در حال حاضر داده‌های موجود نشان می‌دهند که ویتامین‌ها و مواد معدنی ذکرشده در بهبود وضعیت خلق اثر دارند و رژیم غذایی افرادی که دارای اختلالات خلقی هستند باید از نظر کمبود مواد مغذی مورد ارزیابی قرار گیرد. از سوی دیگر برخی کمبودهای تغذیه‌ای با بروز افسردگی ارتباط داشته و به‌نظر می‌رسد مصرف کربوهیدرات و کاکائو در بهبود خلق تاثیر دارد.

بالا^^