صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
2- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
شنبه   ۱۴۰۰/۶/۲۷  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » رژیم غذایی مناسب
 
رژیم غذایی مناسب

 

معجزه لیموی تازه

 

 معجزه لیموی تازه
 

صبحانه صحیح خوردن در واقع مقوله‌ای است که باید در پستی جداگانه به آن پرداخته شود و در مورد چگونگی‌های آن بحث کنیم اما اگر صحبت صبحانه را در این پست وسط کشیدیم، تنها به این دلیل بود که محققان به صراحت اعلام کرده اند که خوردن یک لیوان آب ولرم و نصف یک لیموترش تازه پیش از وعده صبحانه‌تان، می‌تواند شگفتی بیافریند.

 
 آنها همچنین برای این کار دلایل مفیدی نیز ارایه کرده‌اند که مطمئنیم با خواندن آنها، شما نیز ترغیب می‌شوید تا هر طور شده آب و آبلیمو تازه صبح گاهی فراموشتان نشود.
دلایلی که دانشمندان ذکر کرده‌اند، این‌گونه است:
1- تقویت سیستم ایمنی بدن
به دلیل وجود ویتامین C در لیمو، بدن در مقابل بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی مقاوم می‌شود همچنین کنترل فشار خون و تنظیم پتاسیم سیستم عصبی نیز را در بر خواهد داشت.
2- ایجاد توازن PH
به خودی خود به دلیل اسید سیتریک اسیدیته در بدن حالت قلیایی به وجود می‌آید و از آنجایی که لیموترش نیز به عنوان اسیدی قوی عمل می‌کند، مصرف روزانه این ماده غذایی باارزش می‌تواند PH بدن را تنظیم کند.
3- کمک به کاهش وزن
کاهش وزن نیز یکدیگر از مقوله‌هایی است که پیشتر نیز درباره آن سخن گفته بودیم. مصرف این معجون در صبح ناشتا، تاثیر بسزایی در لاغری شما دارد.
4- تسریع در هضم غذا
آب لیموی تازه و آب ولرم با تحریک دستگاه گوارش و پریستالسیس (امواج انقباضات عضلانی در دیواره روده) به هضم غذای شما کمک کرده و ضمنا عضلات معده را نیز قوی می‌کند.
5- دفع سموم بدن از طریق ادرار
این نوشیدنی به عنوان مدری قوی عمل کرده و این خود به دفع سموم بدن کمک می‌کند.
6- پاک شدن پوست
ویتامین C موجود در لیموی تازه به روشن شدن پوست و جلوگیری از چین و چروک‌های پوست کمک شایانی می‌کند.
 

بالا^^