صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
4- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
دوشنبه   ۱۳۹۹/۱۱/۶  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » رژیم غذایی مناسب
 
رژیم غذایی مناسب

 

 پیشگیری از کبد چرب

 

 پیشگیری از کبد چرب
 

پزشکان در یک مطالعه جدید دریافتند که نوشیدن روزانه چای یا قهوه به میزان متعادل در پیشگیری از بروز بیماری کبد چرب موثر است.

 

تیمی از پزشکان آمریکایی و سنگاپوری با انجام آزمایش‌هایی متوجه شدند که مصرف مواد کافئین‌دار به کاهش علائم کبد چرب در افراد مبتلا به نوع غیرالکلی این بیماری کمک می‌کند.
آمار جهانی نشان می‌دهد که 70 درصد مبتلایان به دیابت و چاقی به بیماری کبد چرب غیرالکلی هم مبتلا می‌شوند. همچنین برآوردها حاکی از آن است که 30 درصد افراد بزرگسال در آمریکا به این بیماری مبتلا هستند و شیوع آن در میان مردم سنگاپور نیز در حال افزایش است.
پزشکان معتقدند درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد و تنها با ورزش و انتخاب رژیم غذایی سالم می‌توان علائم بیماری را کاهش داد.
«پاول ین»، محقق ارشد این مطالعه گفت: کافئین فرآیند سوخت و ساز لیپیدهای ذخیره شده در سلول‌های کبد را تحریک می‌کند و علائم کبد چرب را در موش‌هایی که از رژیم غذایی با چربی بالا تغذیه می‌شوند، کاهش می‌دهد.
بافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد: مصرف چهار فنجان چای یا قهوه در روز در پیشگیری از بیماری‌های کبدی و کاهش سرعت پیشرفت این بیماری‌ها در انسان موثر است.

 

بالا^^