صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
5- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
چهارشنبه   ۱۳۹۹/۱۱/۸  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » رژیم غذایی مناسب
 
رژیم غذایی مناسب

 

طول عمر فلفل خورها بیشتر است

 

طول عمر فلفل خورها بیشتر است!
 

اگر چه بسیاری تصور می‌کنند تندترین قسمت فلفل تخم‌ هایش است، در حقیقت پلاسنتا که قسمت سفید اسفنجی داخل آن است، عامل این تندی است. این احساس تندی عمدتاً ناشی از یک ماده شیمیایی به نام کپسایسین است که در غدد بسیار کوچک پلاسنتا یافت می‌شود.


وقتی فلفل تند می خورید کپسایسین آن وارد بذاق دهان می‌شود و بعد به رسپتورها یا گیرنده‌های دهان و زبان موسوم به تی آر پی وی ۱، می‌چسبد. کار این گیرنده‌ها در حقیقت این است که احساس تُندی سوزان را منتقل کنند.
چون مولکول‌های کپسایسین کاملا در رسپتورها قرار می‌گیرند، سبب می‌شوند گیرنده ‌های دهان به مغز علامت بفرستند و تندی فلفل احساس شود. واحد اندازه‌گیری میزان تندی فلفل چیلی، اسکوُیل نامیده می‌شود. یک چیلی که تندی ملایمی دارد مانند فلفل چیلی دراز هلندی، تندی‌اش معادل ۵۰۰ اسکوُیل است ولی تندی فلفل ناگا، که یکی از تندترین‌فلفل هاست، بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد اسکویل است. فلفل رکورددار تندی، فلفل چیلی موسوم به کارولینا ریپر، است. بنا بر آزمایش دانشگاه وینتروپ در کارولینای جنوبی، تندی این چیلی یک میلیون و ۵۷۰ هزار واحد اسکوُیل است. به هنگام خوردن فلفل، بدن فرد با تولید آدرنالین به سوزش ناشی از خوردن چیلی واکنش نشان می دهد. این واکنش سبب می شود که ضربان قلب تندتر گردد و مردمک چشم ها هم بازتر شوند.
افزون بر این، خوردن چیلی ها باعث افزایش اندورفین ناشی از چیلی در بدن می شود. اندورفین‌ها، مخدر طبیعی یعنی مُسکن‌هایی هستند که برخی مواقع در واکنش به سوزش ناشی از خوردن چیلی در بدن آزاد می شوند، گفته می شود اندورفین ها مانند تریاک و سایر مواد تخدیرکننده موجب نوعی حس خوشحالی فراگیر می‌شوند و میل هیجان زدگی را در مغز ایجاد می‌کنند. پژوهشگران دانشگاه ورمونت، اطلاعات مربوط به بیش از ۱۶ هزار آمریکایی را که به طور متوسط حدود ۱۹سال پرسشنامه برنامه غذایی را تکمیل کرده بودند بررسی کردند.
در طول این مدت ۵ هزار نفر از آنان فوت کرده بودند. آنها به این نتیجه رسیدند که احتمال مرگ کسانی که فلفل چیلی خورده بودند، ۱۳ درصد کمتر از گروهی بود که چیلی مصرف نکرده بودند. این یافته‌ها تایید کننده بررسی دیگری بود که در مورد مفید بودن فلفل تند برای سلامتی در چین صورت گرفته بود. پژوهشگران می گویند، احتمالا کپسایسین به سرعت جریان خون کمک می‌کند یا حتی ترکیب باکتری‌های معده و روده را به نحو مثبتی تغییر می‌دهد و این موضوع سبب طول عمر فلفل خورها می شود.

بالا^^