صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
2- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
شنبه   ۱۳۹۹/۱۲/۹  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
سریع‌ترین خودرو پرنده جهان با سرعت 880 کیلومتر بر ساعت

 

 سریع‌ترین خودرو پرنده جهان با سرعت 880 کیلومتر بر ساعت

 محققان از تهیه طرح مفهومی خودرو پرنده‌ای خبر داده‌اند که با سرعت 880 کیلومتر در ساعت پرواز می‌کند.

 این خودرو مفهومی که GF7 نام دارد نتیجه خلاقیت «گرگ بروان» و «دیو فاوست» از مرکز هوافضای Airboss است. شرکت Airboss در زمینه طراحی و مهندسی کار می‌کند و در وهله نخست به صنعت هوا و فضا می‌پردازد.این خودرو پرنده که نمونه اولیه آن طی چهار سال آینده ساخته می‌شود می‌تواند چهار مسافر را سوار کند.این خودرو دارای سرعت کروز تا 160 کیلومتر در ساعت است و قدرت موتور توربین آن 3500 پوند تراست است (در سرعت 350 متر برساعت، هر پوند تراست برابر است با یک اسب بخار).این توان موتور به معنای آن است که خودرو قادر است در فاصله 12 هزار متری از زمین و به سرعت 880 کیلومتر بر ساعت پرواز کند.
می‌توان با استفاده از موتور برقی برای رانندگی در باند پرواز در مصرف سوخت جت صرفه‌جویی و موتور توربین را هر وقت که نیاز باشد روشن کرد.موتور توربین، برق زیادی برای شارژ باتری‌ها تولید می‌کند.
این خودرو پرنده قادر است با هر بار شارژ 129 تا 193 کیلومتر مسافت را بپیماید. سرعت کروز این خودرو پرنده بین 75/0 تا 82/0 ماخ و سرعت پرواز آن 350 گره است.لاستیک و چرخ این خودرو در زمان پرواز در زیر بدنه آن قرار می‌گیرد و در زمان حرکت روی زمین نیز بال‌های آن در کنار خودرو به شکل عمودی جمع می‌شود.طول بال آن هفت متر است که سرعت پرواز کروز را افزایش داده و پرواز روان‌تری را در تلاطم‌های هوایی برای آن فراهم می‌آورد. وجود دو دم عمودی ثابت افقی این خودرو پرنده را از ناحیه عقب حفظ می‌کند.اگرچه قیمت احتمالی این خودرو پرنده هنوز به طور دقیق مشخص نشده است اما پیش‌بینی‌ها حاکی از قیمت سه تا پنج میلیون دلاری است.

بالا^^