صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
5- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
يکشنبه   ۱۴۰۰/۷/۴  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
مزارع زیرزمینی در انگلیس

 

 مزارع زیرزمینی در انگلیس

 

 مزارع زیرزمینی در انگلیس ایجاد شد.به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، کمبود زمین به یکی از چالشهای جدی در کشاورزی امروزی تبدیل شده است.

 

برای همین منظور ، پژوهشگران در انگلیس به شیوه جدیدی از کشاورزی روی آورده اند. در این شیوه، محصولات کشاورزی در مزارع زیرزمینی پرورش داده می شود. اولین محصولات این مزارع زیرزمینی لندن ، پایتخت انگلیس، ماه آینده به بازار می آید. درواقع با این شیوه تلاش می شود با بهره گیری از فناوری های بسیار پیشرفته، نیازهای غذایی قرن بیست و یکم تامین شود.
در زیرخیابانهای لندن، شبکه ای پیچیده از تونلهای تاریک و مرطوب وجود دارد. این تونلها پناهگاه زیرزمینی هستند که در زمان جنگ جهانی دوم برای نجات جان هشت هزار ساکن لندن از آن استفاده می شد. اما حالا کاربری جدیدی برای این پناهگاههای زیرزمینی طراحی شده است. در این مکانها، میوه ها و محصولات کشاورزی موردنیاز لندنی ها پرورش داده می شود. به علت شرایط خاص این مزارع زیرزمینی، میزان مصرف آب در این مزارع، هفتاد درصد کمتر از مزارع معمولی است که نکته بسیار مهمی است. محصولات کشاورزی در این مزارع با استانداردهای بالا تولید می شوند. قرار است در اولین مرزعه زیرزمینی لندن انواع محصولات کشاورزی دیگر نیز بعمل بیاید. در یک دهه آینده جمعیت لندن، چهارده درصد افزایش می یابد و درنتیجه تامین غذای این افراد به صورت مستمر و پایدار، چالشی جدی است که باید برای آن چاره اندیشی کرد. این مزارع زیرزمینی می تواند راه حلی برای این مشکل باشد.
 

بالا^^