صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
1- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
يکشنبه   ۱۴۰۰/۷/۴  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
کفشی که کالری سوزانده‌شده را محاسبه می‌کند

 

کفشی که کالری سوزانده‌شده را محاسبه می‌کند
 

یک شرکت تولیدکننده تجهیزات الکترونیکی از کفش هوشمندی رونمایی کرده که تعداد گام‌ها را شمرده و حتی میزان کالری سوزانده‌شده را نیز محاسبه می کند. این فناوری جدید توسط شرکت لوونو ارایه شده است. این شرکت در جریان رویداد بزرگ فناوریTech World i- Sa- Francisco از نوآوری اخیر خود رونمایی کرده است.

 

 تولید این کفش هوشمند با همکاری شرکت Vibram صورت گرفته است. در دل این محصول جدید از تراشه پوشیدنی Inte- Curie استفاده شده که تقریبا می‌توان آن را قلب تپنده این فناوری جدید به شمار آورد. در واقع این تراشه مسوول شمارش گام‌های ورزشکار و محاسبه دقیق میزان کالری سوزانده‌شده بر اساس میزان فعالیتهای ورزشی است. شرکت لوونو و Vibram بیش از یک دهه همکاری تحقیقاتی با یکدیگر داشته‌اند و حالا این کفش ورزشی هوشمند را می‌توان ثمره این همکاری دیدنی به شمار آورد. اگرچه قرار نیست این نوآوری به این زودی‌ها سر از قفسه فروشگاه‌ها درآورد اما می‌توان آن را به عنوان نمایشی دیدنی از فناوری‌های کاربردی آینده در نظر گرفت. در تولید این کفش از فناوری چاپ سه‌بعدی استفاده شده است. این محصول به گونه‌ای ساخته شده که بخش زیرین آن روشن می‌شود.
انرژی الکتریکی مورد نیاز این کفش نیز به شیوه‌ای جالب توجه تامین می شود به طوری که صاحب کفش تنها باید آن را روی پنل مخصوصی قرار دهد که فرآیند شارژ کفش را به طور بیسیم انجام می‌دهد.
 

بالا^^