صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
1- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
يکشنبه   ۱۴۰۰/۷/۴  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
عمر باتری کدام گوشی هوشمند بیشتر است؟

 

عمر باتری کدام گوشی هوشمند بیشتر است؟  
 

براساس یک بررسی ، کارشناسان گوشی هوشمند متوجه شده اند گوشی هوشمند «گلکسی اس 8 پلاس» سامسونگ در وضعیت استفاده مداوم به مدت 8 ساعت انرژی را در باتری خود نگه می‏دارد. «گلکسی اس8 پلاس» شامل نمایشگر2/6 اینچی می‏شود و تراشه مرکزی آن بسیار پرقدرت است.


نسخه جهانی این گوشی هوشمند تراشه «اکسینوس 8895» را درخود جا داده است و مدل ویژه آن برای بازار آمریکا با تراشه «اسنپدراگون 835» عرضه می‏شود. هر دو گوشی هوشمند به خاطر این امکانات پیشرفته بسیار انرژی مصرف می‏کنند. برای آنکه توانایی باتری «گلکسی اس8 پلاس» مشخص شود، کارشناسان آزمون‏های استاندارد را روی آن انجام دادند تا مشخص شود دستگاه مذکور نسبت به قابلیت‏های خود چه قدرتی برای ذخیره انرژی دارد. نکته قابل ملاحظه اینجاست که «گلکسی اس8 پلاس» در تمام این آزمون‏ها موفق شد و حتی نتایج حاصل از بررسی روی باتری آن از میانگین عمر باتری در گوشی‏های پیشرفته امروزی بیشتر بود.
کیفیت نمایشگر در این گوشی هوشمند 1080 در 2220 پیکسل است. ولی کارشناسان برای آنکه بتوانند توان ذخیره‏سازی انرژی در گوشی را با محصولات مشابه موجود در بازار مقایسه کنند ، کیفیت نمایشگر را در حالت فول اچ ‏دی قرار دادند. براساس این بررسی، فهرست بهترین گوشی‏های هوشمند موجود در بازار جهانی با بالاترین ظرفیت برای ذخیره انرژی در باتری به شرح زیر انتشار یافت : گلکسی اس8پلاس سامسونگ – توان باتری برای استفاده مداوم: 8 ساعت؛ گلکسی اس7 اج سامسونگ – توان باتری برای استفاده مداوم: 7 ساعت و 18 دقیقه؛ گلکسی اس7 سامسونگ – توان باتری برای استفاده مداوم: 6 ساعت و 37 دقیقه؛ آی‌فون 7 پلاس اپل – 7 ساعت و 5 دقیقه؛ آی‌فون 7 اپل – 7 ساعت و 46 دقیقه؛ پیکسل اکس‏ال گوگل – 7 ساعت و 19 دقیقه؛ وان‏پلاس 3 تی – 5 ساعت و 41 دقیقه؛ و پی10 هوآوی – 7 ساعت و 42 دقیقه. گفتنی است مدل قبلی گوشی هوشمند گلکسی ، یعنی «گلکسی اس7 اج» به مدت 7 ساعت و 18 دقیقه انرژی را ذخیره می‏کند. گوشی هوشمند «گلکسی اس8 پلاس» سامسونگ مجهز به باتری 3500 میلی‏آمپری است و با برخورداری از این امکان از رقبای خود پیشی گرفته است.

بالا^^