صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
2- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
سه شنبه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
موبایل‌های هوشمند، در آینده عینک می‌شوند

 

موبایل‌های هوشمند، در آینده عینک می‌شوند
 

خودتان را برای ماه آوریل سال 2022 آماده کنید. همان آینده‌ای که در آن عینک ‌های واقعیت افزوده می‌توانند جایگزین  موبایل‌ های هوشمند شده و تبدیل به ابزار کامپیوتری جدید و روزانه همه مردم شوند.


 گفته می شود «مایکل ابراش»  مدیر علمی بخش تحقیقاتی شرکت Oculus که متعلق به فیس ‌بوک است، این روزها به سختی روی هدست ‌های واقعیت مجازی و عینک‌ های واقعیت افزوده کار می‌کند. ابراش پیش ‌بینی کرده است که عینک ‌های واقعیت افزوده این روزها بسیار شبیه به عینک ‌های معمولی هستند؛ سبک و طبق مد روز، با این تفاوت که عینک ‌های هوشمند می‌توانند امکانات مختلفی از حافظه ذخیره‌سازی، ترجمه هم زمان زبان ‌ها و نشانه ‌ها، حذف صداهای مزاحم محیط اطراف تا حتی تشخیص دمای بدن یک کودک با یک نگاه را در اختیار کاربرانشان قرار بدهند؛ به عبارت دیگر این عینک ‌های هوشمند در واقع سوپرعینک هستند. این عینک‌ ها، عینک ‌های واقعیت مجازی نیستند که کاربر را به یک دنیای مجزا و دیگر ببرند و محدود کنند. این سوپرعینک ‌ها اطلاعات مجازی را به ‌دنیای واقعی می‌آورند؛ مفهومی که به آن واقعیت افزوده می‌گویند.
البته هنوز به پیشرفت ‌های چشمگیر در علوم مواد، اپتیک و نمایشگرها نیاز داریم تا این سوپرعینک ‌ها حقیقی و واقعی شوند و این فرآیند دست‌کم بین 10 تا 20 سال زمان نیاز دارد. این تخمینی است که ابراش در کنفرانس سالانه شرکت فیس ‌بوک بیان کرد. او در این مورد گفته است: "پیش‌بینی می‌کنم که تا 20 یا 30 سال بعد به‌جای حمل کردن موبایل ‌های هوشمند لوکس امروزی، عینک ‌های لوکس و متفاوتی به چشم بزنیم. این عینک ‌ها هر دو تکنولوژی ‌های واقعیت مجازی و افزوده و بسیاری امکانات دیگر را به صورت روزمره در اختیار کاربرانشان قرار می‌‌دهند."
 

بالا^^