صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
5- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
يکشنبه   ۱۴۰۰/۷/۴  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
کامپیوتری با خنک‏کننده مایع

 

کامپیوتری با خنک‏کننده مایع
 

ایسر برای اینکه در بازار کامپیوترهای آل ‏این ‏وان نیز حضور داشته باشد، کامپیوتر آل ‏این ‏وان U27 را به تازگی معرفی کرده است. این کامپیوتر از سیستم خنک‌ کننده مایع بهره می ‏برد و بدون فن خنک کننده طراحی شده است.


اصطلاح کامپیوترهای آل ‏این ‏وان به کامپیوتری گفته می ‏شود که مانیتور و کیس را در یک قسمت شاهد باشیم.
این تکنولوژی باعث شده است کامپیوترهای آل ‏این ‏وان گزینه خوبی برای سازمان هایی باشند که جای زیادی برای قرار دادن کیس کامپیوتر ندارند. از طرف دیگر امکان ارتقا کامپیوترهای آل ‏این‏ وان نیز همانند آنچه در کامپیوترهای دسکتاپ شاهد هستیم نیست و به راحتی قابل ارتقاء نیستند.
در نتیجه می‏توان گفت کامپیوترهای آل ‏این ‏وان مشتری ‏های خاص خود را دارند. ایسر نیز برای اینکه خریداران آل ‏این ‏وان از درِ این شرکت دست ‌خالی بیرون نروند به تازگی کامپیوتر آل ‏این ‏وان جدیدی را با مدل U27 رونمایی کرد. جالب است بدانید در این آل ‏این ‏وان از سیستم خنک‌ کنندگی مایع استفاده شده است و در نتیجه با محصولی بدون‌ فن طرف هستیم. در کامپیوتر آل ‏این ‏وان ایسر شاهد حضور سیستم تشخیص هویت کاربر هِلو ویندوز هستیم. برای تعامل این سیستم با کاربر، ایسر در آ‏ل ‏این ‏وان U27 دوربین مادون قرمزی را تعبیه کرده است. از طرف دیگر همان‌ گونه که از نام این مدل آل ‏این ‏وان پیداست، از صفحه‏ نمایشی ۲۷ اینچی بهره می‏برد که رزولوشنی برابر با فول‏ اچ‏ دی دارد. ناگفته نماند که در این محصول یک درگاه ورودی اچ‏ دی ‏ام ‏‌ای را نیز شاهد هستیم. به این ترتیب به کمک این درگاه کاربر قادر است از این آل ‏این ‏وان به عنوان یک صفحه ‏نمایش مستقل نیز استفاده کند. پردازنده ‏های نسل جدید Core اینتل، به همراه قابلیت پشتیبانی تا ۳۲ گیگابایت رم، از مواردی است که در کامپیوترهای آل ‏این ‏وان U27 ایسر به‌ چشم می‏خورد. به غیر از این موارد، ایسر سخنی در خصوص کارت ‌گرافیک حاضر در این محصول به میان نیاورده است، به این ترتیب اگر در آل ‏این ‏وان U27 شاهد حضور چیپ گرافیکی پیش ‏فرض اینتل باشیم، بعید به نظر می‏رسد این محصول برای خنک‌کردن نیاز به سیستم خنک‌کننده مایع داشته باشد. ایسر وعده داده تا آل ‏این ‏وان مدل U27 را با قیمتی برابر با 099/1 دلار در مرداد ماه سال جاری راهی بازار کند.
 

بالا^^