صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
2- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
سه شنبه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
تویوتا در ساخت "خودروی پرنده" سرمایه‌گذاری می‌کند

 

تویوتا در ساخت "خودروی پرنده" سرمایه‌گذاری می‌کند 
 

تویوتا، شرکت عظیم خودروسازی ژاپن از پروژه ساخت خودروی پرنده حمایت و در آن سرمایه ‌گذاری خواهد کرد. این شرکت اعلام کرد در سه سال آینده 440 هزار دلار به گروه کارتیویتور (Cartivator) کمک مالی خواهد کرد تا طراحی و تولید خودروهای پرنده را پیش ببرد.

 
کارتیویتور از گروهی از متخصصان جوان و داوطلب تشکیل شده که در صنایع خودروسازی و هوا فضا کار می‌کنند و این پروژه غیر تجاری را راه اندازی کرده ‌اند تا با ارائه شکل تازه‌ حمل و نقل، "رویای تازه‌ای به نسل‌های آینده ببخشند" و همه تا سال 2050 بتوانند در آسمان برانند. تا به حال این گروه با کمک‌ های مردمی (حدود 23 هزار دلار) پروژه خودروی پرنده "آسمان ‌رو" (Skydrive) را پیش برده است. خودروی آسمان ‌رو از فناوری پهپاد (هواپیماهای بدون سرنشین) سود می ‌برد و سه چرخ و چهار ملخ دارد.
گروه سازنده خودروی "آسمان ‌رو" را کوچکترین خودروی پرنده معرفی می کند که ابعاد آن 1.3 در 2.9 متر است. سرعت پروازی آن به صد کیلومتر در ساعت می ‌رسد و ده متر بالاتر از سطح زمین پرواز می ‌کند. این گروه امیدوار است در المپیک تابستانی سال 2020 که در توکیو برگزار می ‌شود با استفاده از این خودروی پرنده مشعل المپیک را روشن کند. شرکت ‌های مختلفی در سراسر دنیا از جمله در آمریکا، آلمان، هلند، اسلواکی و چین برای تولید خودروهای پرنده تلاش می‌ کنند تا بخشی دیگر از داستان های علمی تخیلی را به واقعیت زندگی روزمره تبدیل کنند.

بالا^^