صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
5- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
سه شنبه   ۱۴۰۰/۷/۶  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
پنج تایر عجیب و غریب برای وسایل خودران

 

پنج تایر عجیب و غریب برای وسایل خودران  
 

یک شرکت کره‌ای طرح اولیه‌ای از 5 تایر برای کلانشهرهای آینده ارائه کرده است. یکی از این طرح‌ها شامل تایری است که با تکیه بر میدان مغناطیسی کاربر را جابه‌جا می‌کند. شرکت کره‌ای Hankook Tire که تولیدکننده انواع مختلف تایر و فناوری‌های مخصوص خودرو است، پروژه‌ای به نام Design Innovation را انجام داد تا طرح‌های مختلف تایر برای خودروهای نسل آتی را بررسی کند.

 
 این پروژه در سال 2016 برای پیش‌بینی تغییرات صنعت حمل و نقل در کلانشهرهای آینده انجام شد. این شرکت پیش‌بینی می‌کند با ظهور اتومبیل‌های خودران و برقراری اتصال میان خودروها محیط‌های شهری و البته وسایل نقلیه نیز تغییر می‌کنند. در همین راستا پنج طرح اولیه از تایرهای نسل آینده با کمک دانشگاه سینسیناتی و مرکز فناوری جهانی شرکت هانکوک ساخته شدند.
نخستین طرح Mag float است که با استفاده از اصول میدان مغناطیسی می‌تواند کاربر خود را با سرعت 20 کیلومتر در ثانیه جابه‌جا کند. دومین طرح وسیله نقلیه تک چرخی است که Flexup نام گرفته است. این تایر می‌تواند به راحتی از پله‌ها بالا و پایین برود. این تایر طوری طراحی شده که بخش‌های مختلف آن در صورت نیاز متناسب با شکل پله‌ها تغییر می‌کنند. طرح iPlay در حقیقت دو چرخ است که قابلیت استفاده در سیستم خودروی اشتراکی شهری را دارد. این وسیله نقلیه هنگامی‌که مورد استفاده نیست، فضای کمتری اشغال می‌کند و می‌توان آن را در فضای محدودی جا داد. طرح Shiftrac برای شهرهایی مناسب است که در حال گسترش هستند. این تایرها برای خودروهای پلیس مناسب هستند زیرا قدرت مانور زیادی دارند. به همین منظور سریع و آسان حرکت می‌کنند. طرح Autobine یک اتوبوس خودران است که بدنه آن مانند آکاردئون کوچک و بزرگ می‌شود. تایرهای خودرو نیز به‌طور خودکار با توجه به تعداد مسافران تغییر می‌کنند. تایرهای هوشمند در این طرح می‌توانند وزن وسیله نقلیه را تخمین بزنند و بر همین اساس به بدنه اتوبوس بچسبند یا از آن جدا شوند.
 

بالا^^