صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
5- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
سه شنبه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
هوشمند سازی خانه ها با استفاده از یک رایانه مجهز به ویندوز ۱۰

 

هوشمند سازی خانه ها با استفاده از یک رایانه مجهز به ویندوز ۱۰
 

ساکنان منازل به زودی برای مدیریت وسایل برقی خود می توانند از یک رایانه مجهز به ویندوز ۱۰ استفاده کنند. بدین منظور قابلیتی موسوم به Home Hub به ویندوز ۱۰ اضافه می شود.

 

به گزارش دیجیتال ترندز، مایکروسافت قصد دارد در ماه سپتامبر یا شهریور ماه ویندوز ۱۰ را به طور اساسی به روز رسانی کند و امکانات متنوعی را به آن اضافه کند. از جمله این تغییرات می توان به ارتقاء دستیار صوتی کورتانا و همین طور پشتیبانی از وسایل و لوازم خانگی هوشمند اشاره کرد. بنابراین کاربران به جای استفاده از تنها یک وسیله هوشمند مانند بلندگوی اکوی آمازون می توانند مجموعه متنوعی از لوازم خانگی هوشمند مانند Hue، Nest و غیره را با استفاده از امکانات ویندوز ۱۰ کنترل کنند.
محیط برنامه Home Hub همیشه فعال خواهد بود تا دسترسی سریع به فهرست امور برنامه ریزی شده، تقویم و یادداشت ها ممکن شود. اجرای فرامین صوتی، خاموش و روشن کردن لامپ ها، تنظیم ترموستات و مدیریت امور منزل هم از این طریق تسهیل می شود. گفته می شود مایکروسافت برای تولید رایانه های دارای چنین قابلیت هایی با شرکت های لنوو و اچ پی نیز وارد مذاکره شده است. این شرکت خود رسماً در این زمینه موضع گیری نکرده است.
 

بالا^^