صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
1- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
سه شنبه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
 اسپیکری هوشمند برای رقابت با آمازون اکو و گوگل هوم

 

اسپیکری هوشمند برای رقابت با آمازون اکو و گوگل هوم
 

اندی روبین به ‌عنوان پدر اندروید بعد از معرفی گوشی تازه خود به نام Essential Phone، اسپیکر هوشمند Essential Home را رونمایی کرده است. این اسپیکر هوشمند قصد دارد تا شانه به شانه رقبا یعنی آمازون اکو و گوگل هوم وارد رقابت شود. البته این محصول طبق گفته روبین برخلاف رقبا روی امنیت اطلاعات تمرکز دارد.


این محصول طراحی مدرن و زیبایی داشته و به نظر ترکیبی بین ترموستات Nest و گوگل هوم است که پایه طراحی آن یک صفحه نمایش گرد است. این محصول به نظر ساده است و در کنار رقبای تازه ‌نفس همچون Echo Show به نظر ضعیف ‌تر است. از نظر فنی این محصول با دیگر اسپیکر‌هایی که دارای هوش مصنوعی هستند تفاوت چندانی ندارد. می‌ توانید از آن بخواهید برایتان یک یادداشت بردارد، یک آلارم تنظیم کند، از آن درخواست پخش موسیقی
و ... کنید. همچنین قابلیت جالب این محصول این است که با خانه شما هماهنگ خواهد شد و اگر چیزی روشن باشد، به شما اطلاع خواهد داد. طبق گفته روبین این محصول: «یک چهره دوستانه خواهد داشت و با دیگر محصولات منزل شما به خوبی کنار خواهد آمد.» پس می‌ توان تصور کرد که این اسپیکر با اکوسیستم ‌های مختلف قابلیت هم خوانی خواهد داشت. این اسپیکر از سیستم‌ عاملی به نام Ambient OS استفاده خواهد کرد که به نظر یک نسخه به شدت شخصی ‌سازی شده از Android Wear خواهد بود. به گفته شرکت این سیستم‌ عامل طوری طراحی نشده که بتواند به صورت مشخص با یک سری دستگاه ارتباط برقرار کند، بلکه به‌ گونه ‌ای ساخته شده که بتواند در باطن منزل شما به ‌کار خود ادامه دهد و به صورت کلی منزل را مدیریت کند. مثلاً شما قادر خواهید بود یک سری تایمر مشخص کنید که دستگاه‌ های منزل کی خاموش و روشن شوند و مثلاً کی چراغ ‌های منزل خاموش و روشن شوند. یکی دیگر از قابلیت‌ های کلیدی این دستگاه این است که به اندازه کمی به حافظه ابری وابسته است و بیشتر اطلاعات را درون خود ذخیره می ‌کند. این ‌گونه ارتباط با دیگر دستگاه‌ هایی مستقیم ‌تر خواهد بود و همان‌ گونه که روبین گفته بود تمرکز بیشتری روی امنیت اطلاعات شما خواهد داشت. همچنان زمان عرضه و قیمت محصول مشخص نیست و باید تا هفته‌ های آینده صبر کنیم تا اطلاعات بیشتری نسبت به این محصول منتشر شود.

بالا^^