صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
4- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
سه شنبه   ۱۴۰۰/۷/۶  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
گوشی منحصر به ‌فرد شرکت مایکروسافت

 

گوشی منحصر به ‌فرد شرکت مایکروسافت
 

شاید برای شما هم این سوال مطرح باشد که چه بر سر برنامه ‌های بلند پروازانه شرکت مایکروسافت در زمینه گوشی‌ های هوشمند آمده است. این شرکت اخیراً سخت ‌افزارهای زیادی تولید کرده و بر توسعه محصولات سری "سرفیس" و دستگاه ‌هایی که نسخه کامل سیستم‌ عامل ویندوز روی ‌آنها اجرا می‌ شود، بیشترین تمرکز را داشته است.


 در همین راستا مدت ‌ها بود که خبر خاصی درباره گوشی ‌های هوشمند این شرکت نبود. اما تغییر در راه است. طبق گزارش‌ های پراکنده شرکت مایکروسافت روی دستگاه جدیدی کار می ‌کند. این اخبار از سوی دو منبع مختلف گزارش شده و احتمال صحت آن زیاد است، اما ظاهراً این گوشی به نسخه ‌ای متفاوت از سیستم ‌عامل ویندوز موبایل مجهز است.
این گوشی به یک رابط کاربری نوین مجهز است که با آنچه تا به حال در ویندوز 10 موبایل مشاهده کرده‌ ایم، تفاوت دارد. این محصول فعلاً در مراحل اولیه ساخت قرار دارد و اطلاعات زیادی درباره آن در دست نیست اما به احتمال زیاد، شرکت مایکروسافت قصد دارد شیوه جدیدی در رابطه با استفاده از موبایل و سیستم‌ عامل آن شکل دهد که مشابه آن در دیگر محصولات بازار وجود ندارد. چنین سیستم‌ عاملی به احتمال زیاد از برنامه‌ های قدیمی ‌تر ویندوز پشتیبانی نخواهد کرد و استفاده از آنها در محصولات بعدی این شرکت غیرممکن خواهد بود. حتی اگر تمامی این اخبار درست باشد، در خاطر داشته باشید که برنامه‌ های هر شرکتی همواره در معرض تغییر هستند و قبل از ورود به بازار ممکن است بارها و بارها دستخوش تحول و دگرگونی شوند. در حال حاضر مشخص نیست که این گوشی قرار است چه زمانی روانه بازار شود.

بالا^^