صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
5- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
يکشنبه   ۱۴۰۰/۷/۴  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » تازه های تکنولوژی
 
تازه های تکنولوژی
 
هدفونی که صدای خاطراتتان را تا ابد زنده نگه می‌دارد

 

هدفونی که صدای خاطراتتان را تا ابد زنده نگه می‌دارد

 

دوشرکت فوجیتسو و یاماها هدفون‌هایی تولید کرده‌اند که همیشه اصوات محیط اطراف را ضبط می‌کنند و درصورت بازگشت به یک محل می‌توانند اصوات ضبط شده قبلی در آن محیط را بازپخش کنند.

 

دوشرکت فوجیتسو و یاماها هدفون‌هایی تولید کرده‌اند که همیشه اصوات محیط اطراف را ضبط می‌کنند و درصورت بازگشت به یک محل می‌توانند اصوات ضبط شده قبلی در آن محیط را بازپخش کنند. این هدفون از هوش مصنوعی پیشرفته‌ای برخوردار است و با به خاطرسپردن موقعیت جغرافیایی اماکنی که اصواتشان را ضبط کرده می‌تواند در صورت بازگشت به اماکن یادشده مجددا صداهای قبلی ضبط شده را پخش کند. در حال حاضر تنها یک نمونه اولیه از این هدفون تولید شده که قادر به ضبط و بازپخش مکالمات افراد، موسیقی و اصوات و سروصداهای محیطی است. فناوری مورد استفاده در این هدفون Sound Innovation نام دارد و مبتنی بر هدفون‌های بی سیم با سیستم موقعیت‌یاب مکانی، بلوتوث و میکروفن است. ضبط اصوات از طریق این هدفون به‌طور خودکار آغاز می‌شود سپس از طریق گوشی هوشمند به یک پلت‌فرم کلود دارای هوش مصنوعی بالا منتقل می‌شود.
بنابراین شما می‌توانید ده‌ها سال بعد به محل‌هایی که برایتان خاطره انگیز بوده اند، سر بزنید و یک بار دیگر اصواتی را که در گذشته شنیده‌اید بشنوید و یاد ایام از دست رفته را زنده کنید. این هدفون برای تمام اصوات برچسب مکانی درنظر می‌گیرد و بازپخش آنها را در صورت بازگشت به هر محل از نو آغاز می‌کند. هدفون یاد شده همچنین می‌تواند روی اصوات خاصی در هر محیط متمرکز شود و آنها را با دقت بیشتری پخش کند. بنابراین شما می‌توانید به جای شنیدن سروصدای عبور خودروها روی صدای یک نوازنده خیابانی متمرکز شوید. مدل پیشرفته این هدفون که در آینده تکمیل و عرضه خواهد شد قادر به درک احساسات افراد و انتخاب صدای قدیمی پخش شده بر این اساس است. به‌عنوان مثال، اگر فردی از کنار یک زمین خالی بسکتبال عبور کند، صدای بازی‌هایی که در گذشته در این زمین انجام شده برای وی پخش خواهد شد.  

 

بالا^^