صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
2- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
چهارشنبه   ۱۴۰۰/۶/۳۱  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » راهنمای مدیران » با مدیریت
 
با مدیریت
 
توصیه‌هایی برای موفقیت شغلی

 

توصیه‌هایی برای موفقیت شغلی

از دایره کسب و کار خود خارج شده و بار دیگر از بیرون آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

بدین ترتیب می توانید کمبودها و مواردی که نیاز به کار بیشتر دارند را شناسایی کرده و تمرکز بیشتری را در راستای کسب موفقیت بر آنها معطوف کنید. آیا موفقیت کسب و کار و یا توسعه آن به چالشی بزرگ برای شما مبدل شده است؟ پس، در ادامه  نکات اولیه و مهمی که می توانند در موفقیت کسب و کار و ایجاد ذهنیتی درست در کارآفرینان و تحقق اهداف موثر باشند را بررسی می کنیم.
باور و اعتقاد
باور یکی از ویژگی های بسیار مهم برای صاحبان کسب و کار است. باید به شرکت، فعالیتی که انجام می دهید و صد البته به خودتان باور داشته باشید تا موفقیت در کسب و کارتان را تضمین کنید. بی شک، نمی توان کارآفرین و صاحب کسب و کار موفقی را یافت که اعتماد به نفس پایینی داشته و به خود باور نداشته است. این حس قوی مسلما به مشتری ها، کارمندان و هر فرد دیگری که با آن سر و کار دارید نیز منتقل می شود.
بازگشت به خود
شما مهمترین و ارزشمندترین دارایی کسب و کارتان هستید. این حقیقتی انکار ناپذیر است و اگر گمان می کنید رایانه ها و ماشین آلاتی که برای خرید آنها هزینه کرده اید، ارزشمندترین دارایی های شرکتتان هستند، سخت در اشتباهید. اگر قصد موفقیت کسب و کار خود را دارید باید به خوبی از خود مراقبت کنید. بر همین اساس، ایجاد تعادل بین زندگی و کار برای حفظ سلامت، انرژی و تمرکز ضروری است. این موارد عواملی کلیدی در موفقیت و تحقق اهداف کسب و کار محسوب می شوند. سلامت بدن موجب بهبود نگرش، علاقه، هوشیاری ذهنی و چشم انداز شما می شود.
توجه به پیشنهادها و انتقادات
پذیرش انتقادهای سازنده و پیشنهادات در کنار توجه به بازخورد فعالیت ها می توانند نقش چشمگیری در بهبود شرایط کسب و کار داشته باشند. اگر نسبت به کسب موفقیت و تحقق اهداف تجاری خود جدی و مصمم هستید، بررسی انتقادات برای توسعه و رشد شرکت بسیار مهم است. اگر این شیوه را ادامه دهید، کارمندان و مشتری ها نیز بازخورد مثبتی نسبت به آن نشان داده و افزایش انگیزه آنها به ارتقا جایگاه شرکت کمک می کند. در غیر این صورت، ممکن است اعتقاد آنها نسبت به شما و یا ارزش های شرکتتان کاهش یافته و دیگر همانند گذشته صداقت خود را حفظ نکنند.
خروج از منطقه امن
ایجاد تغییرات برای برخی انسان ها موضوعی پیچیده و دشوار محسوب می شود. این مساله اغلب برای آنها با برنامه ریزی های بسیار، هزینه های اضافی و تاثیراتی که بر کارکنان و شرکت می گذارند، همراه است. اما ایجاد تغییر برای رشد و بهبود شرایط امری ضروری است. از این رو، برای رشد شرکت و کارمندان باید از منطقه امن خود خارج شده و تغییراتی را در روند کسب و کار ایجاد کنید.
علاقه به کار
دوست داشتن آنچه که انجام می دهید از شوق و شیوه صحبتتان درباره کسب و کار مشخص می شود. علاقه و شوق به کاری که انجام می دهید، به مدیریت و گذر از چالش ها بسیار کمک کرده و یکی از عوامل موثر در موفقیت کسب و کار محسوب می شود. در واقع، علاقه و شوق به انجام کار امری آموختنی نبوده و از سرشت افراد سرچشمه می گیرد. این حس می تواند کارمندان و مشتری ها را نیز تحت تاثیر قرار داده و احساس بهتری نسبت به همکاری با شما در آنها ایجاد کند. امکان برطرف کردن بسیاری از مشکلاتی که موجب وقفه در کسب و کار می شوند با توجه به ویژگی ها و نگرش هایی که در این مطلب به آنها اشاره شد، وجود دارد. این موارد به ایجاد بنیانی مستحکم در راستای موفقیت کسب و کار و صفات خوبی که می توان در دیگر مراحل زندگی از آنها استفاده کرد، کمک می کنند. پس، از دایره کسب و کار خود خارج شده و بار دیگر از بیرون آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. بدین ترتیب می توانید کمبودها و مواردی که نیاز به کار بیشتر دارند را شناسایی کرده و تمرکز بیشتری را در راستای کسب موفقیت بر آنها معطوف کنید.

 

بالا^^